PS5 naležato: jaké přináší výhody a jak na to?

Playstation 5, herní konzole od Sony, přináší řadu inovativních funkcí a designových prvků, které umožňují uživatelům přizpůsobit její umístění podle individuálních potřeb a prostorových omezení. Jeden z klíčových aspektů této konzole je možnost jejího umístění buď ve vertikální nebo horizontální poloze, přičemž každá z těchto orientací má své specifické výhody i potenciální nevýhody.

  • horizontální umístění ps5
  • instalace stojanu pro horizontální orientaci
  • bezpečnost a údržba
  • odmontování bočních panelů
  • flexibilita a estetika

Horizontální umístění PS5

Jednou z hlavních výhod horizontálního umístění PS5 je jeho stabilita. Když je konzole položena na bok, má nižší těžiště a je méně náchylná k převrácení, což je obzvláště užitečné v domácnostech s malými dětmi nebo domácími mazlíčky, kteří by mohli zařízení omylem shodit. Toto uspořádání je také ideální pro uživatele, kteří preferují minimalistický vzhled svého herního prostoru, protože konzole zabírá méně vertikálního prostoru.

Instalace stojanu pro horizontální orientaci

Pro bezpečné horizontální umístění PS5 je potřeba správně namontovat dodaný stojan. Stojan se montuje pod konzoli s pomocí dvou plastových háčků, které se zacvaknou do zadní části konzole. Tyto háčky společně s vystouplou částí stojanu v jeho středu zajistí, že PS5 bude stabilní.

Bezpečnost a údržba

Bez ohledu na zvolenou orientaci je důležité zajistit, aby měla konzole dostatečné chlazení. PS5 čerpá vzduch z otvorů mezi jejím černým středovým segmentem a bílými bočními panely a téměř celá zadní strana jednotky se skládá z výdechových otvorů. Umístění konzole by tedy nemělo mít žádný vliv na chlazení systému.

Odmontování bočních panelů

Pro uživatele, kteří chtějí provádět pravidelnou údržbu nebo chtějí přizpůsobit vzhled své PS5, je možné boční panely odmontovat. Tyto panely lze jednoduše odstranit vytáhnutím nahoru z obou protějších rohů. Takový přístup umožňuje snadný přístup k ventilátoru a prachovým filtrům, které se nachází pod plastovými kryty.

Flexibilita a estetika

Přestože mnoho uživatelů dává přednost vertikálnímu umístění kvůli jeho vzhledu a menší základně, horizontální orientace nabízí unikátní kombinaci stability, bezpečnosti a snadné integrace do různých typů skříněk. Navíc, umístění PS5 naležato může být vizuálně méně nápadné, což je výhodné pro ty, kteří preferují, aby jejich herní konzole nebyla vizuálně rušivá.

Zdroj: gamespot.com

Share Button