Jak zjistit historii wifi: 5 jednoduchých kroků, které zvládne každý

Snaha o zjištění historie wifi může mít mnoho důvodů. Ať už je váš důvod jakýkoliv, dnes vám prozradíme, jak zjistit historii wifi v rámci nejužívanějších operačních systémů. S tímto návodem to zvládnete jedna dvě zjistit historii wifi, ale také ji smazat.

  • Co se ukládá v historii routeru?
  • Jak zjistit historii routeru wifi?
  • Jak historii smazat?

Co se ukládá v historii routeru?

Informace o prohlížení se v historii ukládají do tzv. protokolů. Podrobnější informace ale záleží vždy podle výrobce a typu routeru. Ukládají se zejména informace o základním nastavení routeru a konkrétní informace o vašem prohlížení může zaznamenávat poskytovatel internetových služeb.

Pokud zapnete anonymní režim prohlížení, data se nebudou zobrazovat ve vašem prohlížeči, ale budou možná zobrazitelná ve vašem routeru, pokud má dostatečnou paměť – toto je typické například pro internetové připojení v kancelářích.

Jak zjistit historii routeru wifi?

Pokud chcete tedy zjistit, co vše se ukládá přímo ve vašem routeru, postupujte následovně:

  1. Zjistěte IP adresu routeru. Tato je uvedená přímo na routeru nebo v dokladech, které jste k routeru dostali při koupi.
  2. Zapněte internetový prohlížeč a do vyhledávače vložte IP adresu.
  3. Přihlaste se do uživatelského rozraní pomoví přístupového kódu. Tento bude opět uveden přímo na routeru nebo vám jej může sdělit přímo poskytovatel internetových služeb.
  4. V uživatelském rozhraní si můžete už jednoduše rozkliknout kartu „historie“ nebo „systémové protokoly“.
  5. Pokud vaše zařízení zaznamenává historii, budete mít v historii výčet protokolů. Pokud nikoli, váš router historii nezaznamenává, resp. nemá dostatečnou kapacitu. I v tomto případě však platí, že přístup k vaším aktivitám na internetu má přinejmenším poskytovatel internetových služeb.

Jak historii routeru wifi smazat?

Pokud zjistíte, že router zaznamenává v protokolech vaši činnost a vy ji chcete smazat, můžete tak učinit. Postup bude obdobný jako při zobrazení historie, pouze pak kliknete na možnost „vymazat protokoly“ případně obdobné označení.

Pokud zde taková možnost nebude, můžete router jednoduše resetovat, čímž historii routeru taktéž smažete.

Share Button