Playstation 6 cena: kolik bude stát a kdy se začne prodávat?

Zatímco prodej úspěšné řady Playstation 5 příliš nezaostává za ostatními konzolemi, opravdoví nadšenci do her a herních konzolí již netrpělivě vyčkávají na vydání nové herní konzole s pořadovým číslem 6. S tím vyvstává několik otázek, zejména předpokládaná cena konzole nebo datum jejího vydání?

  • Kolik bude Playstation 6 stát?
  • Kdy lze očekávat prodej?
  • Čeká nás výrazné zlepšení výkonu?

Kdy lze očekávat prodej?

Oficiální datum samozřejmě prozatím nezná nikdo. Pokud se však podíváme do historie, životnost jednotlivých generací je okolo 6 až 7 let, kdy jsou vydány konzole nové generace. Vzhledem k tomu, že PS5 byl vydán v roce 2020, lze předpokládat, že se Sony se bude držet trendu předchozích let a PS6 tak můžeme očekávat v roce 2026 nebo 2027.

Skvělým tahem výrobce je také měsíc, ve kterém se konzole vydávají, a to listopad. Díky vánočním nákupům jsou tak prodeje po vydání konzole největší.

Kolik bude Playstation 6 stát?

O ceně se samozřejmě pouze spekuluje a známá nám bude až po oficiálním sdělení oficiálního prodeje.

Cena PS5 byla výrobcem Sony stanovena na 499 EUR (cca 12.500 Kč). Cena však výrazně narostla s nedostatkem grafických karet, které byly v době pandemie Covidu hojně využívány v „těžebním průmyslu“ Bitcoinů.

Předpokládá se, že cena PS6 by mohla být v porovnání s předchozími generacemi o trochu vyšší, což souvisí s pokročilými technologii, kterými bude PS6 pravděpodobně vybaven. Cenové rozmezí se uvádí okolo 560 eur (cca 14.000 Kč).

Čeká nás výrazné zlepšení výkonu?

Technika jde kupředu mílovými kroky, takže neočekáváme, že by nám výrobce Sony předložil to „nejlepší“ co lze na trhu sehnat. Na internetových diskuzích se mimo jiné objevují také informace o grafické kartě, kdy nová generace PS by mohla obsahovat kartu podporující rozlišení až 8K. Chybět pravděpodobně nebude ani úložiště SSD, kterým bylo vybaveno již PS5 pro rychlejší načítaní a hladší hraní.

Share Button